Program festivalu Dobromysl

Už potřetí zavítá do Dvora Králové nad Labem mladý filmový festival Dobromysl - Příběhy obyčejného štěstí. Jako tradičně přinese řadu filmových zážitků, ale i doprovodný program. Akce pravidelně situavaná na úvod prvního říjnového víkendu se tentokrát odehraje v pátek 3.10. a to v prostorách kina Svět a také u Hankova domu na náměstí Václava Hanky. Její návštěvníci uvidí ozvěny filmového festivalu Mental Power Prague Film Festival 2014, také to nejlepší ze soutěžních snímků samotného filmového festival Dobromysl - příběhy obyčejného štěstí a chybět nebude ani doprovodný program.

Filmový festival zahájí i v jeho letošním roce ohlédnutí za mezinárodním partnerským festivalem Mental Power Prague Film Festival. Tedy za akcí přinášející zpravidla ve dvacetiminutové stopáži netipický pohled na filmové dílo a zároveň velkou energi předávanou tvůrci a aktéry z filmového plátna. Promítání devadesátiminutových bloků toho nejlepšího co mohli vidět diváci v samém srdci prahy letos na začátku léta je výběrem filmů, které nepostrádají humor, napětí ani lehkovážnost. Veřejné promítání ozvěn začíná pro veřejnost už v 8:30 a v 10:30. Stejně jako na všechny akce festivalu, také na ozvěny je vstup volný.

Hodinu po poledni pak odstartuje dvouhodinové promítání toho nejlepšího ze soutěžních snímků samotného festivalu Dobromysl - Příběhy obyčejného štěstí. Ten má jako hlavní kritérium pro účast, pozitivní náboj filmového díla, které by tak nemělo být politickou výpovědí ani krvavým hororem plným násilí, protože podle mínění organizátorů je těchto neblahých lidských stop na našem světě více než dost a není tak třeba s nimi ještě vyplňovat čas věnovaný zábavě a odpočinku. Naopak je unikátním prostorem, kdy lze vedle sebe postavit na jedné straně profesionální uhlazené dílo a na straně druhé výsledek práce amatéra bez dostatku prostředků, ale s plnou zásobou nádapadů a elánu.

 S úderem 15 hodiny ožije pódium u Hankova domu, kde se představí celá řada mladých hudebních formací. Po koncertu se účastníci festivalového dění přesunou zpět do kina Svět, kde proběhne slavnostní večer s předáváním cen autorům letošních vítězných snímků.

Nadační fond Dobromysl děkuje za přispění na uskutečnění celé akce Královéhradeckému kraji a také městu Dvůr Králové nad Labem, bez jejichž podpory by Filmový festival Dobromysl - Příběhy obyčejného štěstí nemohl být tím čím je. Velké poděkování patří také osazenstvu Hankova domu. A to nejen za trpělivý a vstřícný přístup k této filmové veselici a všemu co k ní patří.

Program v bodech:
8:30 - 10:00     Ozvěny Mental Power Prague Film Festival - první blok (kino Svět)
10:30 - 12:00   Ozvěny Mental Power Prague Film Festival - druhý blok (kino Svět)
13:00 - 15:00   To nejlepší ze soutěžních snímků FFDPOŠ (kino Svět)
15:00 - 18:00   koncert  (náměstí Václava Hanky)
18:30 - 20:00   slavnostní večer s vyhlášením výsledků (kino Svět)

Vstup na akce je volný - dobrá nálada vítána


Oldřich Tamáš
předseda správní rady Nadačního fondu Dobromysl
a vedoucí realizačního týmu Filmového festivalu Dobromysl
Partneři

  © Copyright dobromysl.net 2012 - 2013.